Güneyinde ve doğusunda Akdeniz’e, kuzeyinde Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan İspanya’nın plajları ülkeyi sararken, bu ateşli toprakların orta yerinde sanatla bezenmiş bir tarih, gurme değerinde lezzetler ve elbette futbol ile flamenko ateşi yanıyor. Yaz, kış ve bahar turizmine yani yılın her dönemi her zevke hitap eden şehirleriyle İspanya, bu ateşi yakından hissetmek isteyen ziyaretçilerini ağırlıyor. Yola çıkarken, denizi, iyi yemeği, heyecanı ve sokakların ruhunu düşlüyorsanız, bir İspanya turu için topuklarınızı birbirine vurun ya da daha iyisi Prontotour’un birbirinden konforlu İspanya turlarında yerinizi hemen ayırtın. İspanyol ateşini, kahvenin tadını, futbolun heyecanını, sokakların ise sanatla buluşmasını yaşayacağınız sıradaki İspanya turu sizin için başlasın.

Barselona’da Renkli Tapas, Sade Kahve, Kırmızı Flamenko Rüzgârı

İspanya’nın Madrid’ten sonraki ikinci büyük şehri olan Barselona bir Avrupa kentinden beklediğiniz her şeyin biraz fazlasına sahip. Burada İspanya turundaki ilk adımınızdan itibaren farklı bir dünyada olduğunuzu hissedebilirsiniz. Barselona günlerini özellikle heykel, resim ve dans gibi sanatların sokaktaki izdüşümleriyle, Picasso başta olmak üzere tüm müze gezileriyle, uzun sıralarda beklemeye değen brunchlarla geçirmek isteyen gezginleri gece gündüz ateşiyle ısıtan bir şehir. Barselona’nın ateşini yakan, bin bir çeşit mezeyle nam salmış acılı tapas barları mı bilinmez ama Barselona’yı dünyaya hediye eden Mimar Gaudi’nin şehrin popülaritesine katkısı tartışılmaz. Tam bir doğa gözlemcisi ve analisti olan Gaudi, Art Nouveau Akımı’nın da öncüsü. Barselona sokaklarında Gaudi etkisini görmek süslemenin mimarideki değerinin kanıtı gibi.

Deli Dolu Bir İspanya Turuna Davetlisiniz

Bağımlısı olmayabilirsiniz ancak Barselona’ya gelmişken 3. nesil kahvecilerden birine uğramayı ihmal etmeyin. Barselona turunda sade kahvenizi yudumlarken sıradaki rota için adımlarınızı Girona ve Figueras’a çevirebilirsiniz. 600 yıldan fazla zamandır Katalan kültürüne ev sahipliği yapmış ünlü Girona şehrinin daracık sokaklarını gezerken Figueras’ta sürrealist resmin dehası Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi’ni görebilirsiniz. Prontotour’un Barselona turundaki bu dolu dolu şehir gezisinden sonra Barselona Plajı’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Barcelona Sagrada Familia

Yazın Tadını Bu Yıl Malaga, Valencia ve Mallorca’da Çıkarın

Yaz tatili için bir İspanya turu tavsiye edilecekse listede mutlaka Malaga, Valencia, Mallorca olmalı. Bu bölgeler yaz aylarında sayısız turisti ağırladığı gibi geleneksel İspanyol kültürüne de ev sahipliği yapıyor. Akdeniz ikliminin enerjisini depolamak için yılın 300 günü güneş alan bu plajlardan daha iyisi olabilir mi? Palmiye ve portakal ağaçlarının turkuaz rengi sularla birleştiği Mallorca’da yenilenmenin, dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Kalabalığı hissettirmeyecek kadar büyük Mallorca’da İspanyol şaraplarının tadına bakarken keşfetmenizi bekleyen tarihi yapıların görkemiyle büyülenebilirsiniz. İspanya turunda Palma Katedrali tüm heybetiyle sizi karşılarken yeşil doğasıyla Orta Çağ mimarisini birleştiren köylerde bir geziye çıkabilirsiniz. Sıradaki İspanya turu rotanıza ise belki de bu kez başkent Madrid’te bir kültür gezisini ekleyebilirsiniz.

İber Yarımadası’nın Kalbi, Goya’nın Şehri Madrid

İspanya’nın başkenti Madrid, İspanya turu gezginlerini tarihle yıkanmış tertemiz sokaklar, meyveli şarapların en güzeli sangrialar, bakımlı binalar ve restoranlarından yükselen Atletico Madrid ile Real Madrid sohbetleriyle karşılıyor. 18. yüzyıl mimarisiyle modern mimarinin yan yana yaşadığı Madrid’de hayat hızlı akıyor. Barselona’da olduğu gibi Madrid’de de tapas yemek isterseniz tapas barlar ya da “Museo del Jamon” yani “Jambon Müzesi” sizi bekliyor. Jambon Müzesi, adıyla sadece jambon müzesini çağrıştırsa da aslında içeride sizi yüzlerce çeşit lezzetli et karşılıyor. Size sadece seçim yapmak ve ayaküstü atıştırmanın tadını çıkarmak kalıyor.

Sanat Sokakta, Yemek Sokakta, Dans Sokakta!

Madrid’de Prontotour rehberleri eşliğinde gezeceğiniz Kraliyet Sarayı, Cervantes Anıtı, La Puerto Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi gibi yapılar İspanyol tarihine, Goya gibi ünlü İspanyol ressamların hayatlarına mercek tutuyor. Ayrıca Prontotour İspanya turu 2019 yılında Euroleague Final Four heyecanına da ev sahipliği yapıyor. Vitoria-Gasteiz’de bulunan Fernanda Buesa Arena’da yaşanacak bu yılki şampiyonluk mücadelesi, Madrid ve Zaragoza gezileriyle renkleniyor.

Madrid

Sanat Sokakta, Yemek Sokakta, Dans Sokakta! Deli Dolu Bir İspanya Turuna Davetlisiniz

Prontotour’un İspanya turu avantajlarından yararlanmak için Prontotour web sitesinden size en uygun İspanya turunu seçebilir, uygun fiyatlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz. Havası, denizi, kahvesi, sanatı ve futboluyla İspanya’nın bu yılki misafiri siz olun.